TÄHELEPANU!

Esinduskauplus ja ladu on reedel, 29. märtsil suletud. Rõõmsaid lihavõttepühi!

Tegevused eakatele – mis ja miks?

Me mängime oma lastega, et aidata neil arendada erinevaid oskusi. Tihtipeale saavad aga meie vanematest nende eluringi kaugemas etapis samuti uuesti “lapsed” ja mängu olulisust ei tohiks ka siis unustada. On siis tegemist mälu või motoorsete oskustega, tegevusteraapia parandab tervist ja heaolu ning aitab säilitada võimet oma igapäevatoimetustega iseseisvalt hakkama saada.

Vastavalt vajadusele saab pereringis väga edukalt tegeleda nii vaimse kui füüsilise poole kui ka mõlema arendamisega korraga. Selles blogipostituses tutvustame mänge ja vahendeid, mis sobivad mõlemaks ning pakuvad lõbusat tegelemist nii üksinda kui ka koos lapselastega.

Keskendume ühele tegevusele

Kui mõte kipub uitama minema, võib abi leida ühele asjale keskendumist nõudvatest mängudest. Mustri ladumine, torni ehitamine või doomino kokku panemine on kasulikud nii keskendumisvõimele kui ka koordinatsiooniharjutusteks. Loogilise mõtlemise hoiab erksana nuputamismäng “Cubissimo”. Magnettahvlid ja tikkimisalused on ideaalsed peenmotoorikaharjutusteks ja pakuvad samas mõnusat loomingulist ajaviidet. Valu, tüdimus, stress, teadmatus, üksildus ja kümned muud faktorid muudavad tuju tusaseks? Maagiline valguslaud või lapsepõlvest tuttav kaleidoskoop pakuvad rahustavat tegevust, sobivad värviteraapiaks ning aitavad alandad üldist stressitaset.

Meenutame tuttavaid esemeid

Mäluhäireid võivad tihtipeale aidata ravida tuttava või hingelähedase teemaga seotud esemed. Ei ole kerge, kui vanem Sind ühel päeval enam ära ei tunne, kuid näiteks beebinuku eest hoolitsemine võib talle meelde tuletada Sinu lapsepõlve ning kihiline eluringipusle aitab meenutada enda erinevaid eluetappe. Kui enese sõnadega väljendamine on raskendatud, aitab hästi kunstiteraapia. Elupõlisele kalamehele meenutab möödunud aegu ja pakub tuttavat tegutsemist kalapüügimäng, endisele tohtrile arstikomplekt, kokale nõud ja toiduained.

Füüsilised tegevused

Motoorsed oskused võivad väheneda näiteks õnnetuse või haiguse tagajärjel. Liikuvuse parandamiseks saab väga palju ära teha ka kodustes tingimustes ja üsna lihtsate vahenditega. Ladumis- ja nöörimismängud käeliseks tegevuseks, tegevusrõngad ja pallid võimlemiseks, tasakaalupadi ja erinevad tasakaalurajad rühi hoidmiseks ja taskaaluharjutusteks. Imeline ja mitmekülgne vahend on ka Lummic reaktsioonituled, mida saavad kasutada kõik põlvkonnad erinevateks tegevusteks – lihastreening, võistlusmängud, mälutrenn, kuulmisharjutused, keskendumisvõime ja motoorika arendamine.

Vaata Lummic reaktsioonitulede eakatele mõeldud funktsioonide tutvustust:

Allikas: YouTube

Ühine tegevus lähendab

Loomulikult ei ole mängud vajalikud vaid selleks, et turgutada tuhmunud mälu või parandada liikuvust. Üks tore lauamäng või jalutuskäik looduses tekitab häid emotsioone igas vanuses ning aitab säilitada üliolulist emotsionaalset sidet. Kui lapsevanema töisesse ajagraafikusse ei pruugi lauamänguõhtud alati sobituda, siis miks mitte tekitada neist laste ja vanavanemate ühine tore traditsioon? Lõbus ja ühteaegu kasulik mõlemale osapoolele!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

See veebileht on kaitstud reCAPTCHA poolt ning seetõttu kehtivad Google privaatsustingimused ja kasutustingimused.

Sulge

Logi sisse

Sulge

Ostukorv (0)

Ostukorv on tühi Ostukorvis pole tooteid.

Taibutera

mänguasjad ja õppevahendid – Taibutera OÜ