Liikumine toob tervise

Uuringud näitavad, et Eesti lapsed iiguvad järjest vähem ning minimaalse normi ehk tunnise päevase aktiivsuse täidab alla 20% lastest. Omalt poolt saame selle kurva trendi parandamiseks nii lapsevanema kui õpetajana päris palju ära teha.

Ole eeskujuks

Liikumisharjumuste kujunemisel on eeskujudel väga tähtis roll. Kui vanemad peale tööd või vabal päeval vaid diivanit kaunistavad, teevad seda suure tõenäosusega ka lapsed. Et liikumine toob tervise ja parandab meeleolu, tuleks sellele igas vanuses ja iga päev veidi aega pühendada. Seda on võimalik teha nii igapäevaste toimetuste juures kui spetsiaalselt toreda ühise ettevõtmisena. Järgnevalt pakume selleks välja hulganisti vahvaid vahendeid, mis muudavad liikumise lõbusaks mänguks.

Individuaalsed tegevused

  • Tasakaalukargud on vahva vahend tasakaalu harjutamiseks ja lihaste tugevdamiseks.
  • Liikumislaud on väikeste kummist ratastega ning mõeldud kasutamiseks siseruumides. See on ühteaegu lõbus sõiduvahend kui ka hea abiline seljalihaste tugevdamiseks.
Keerutamislaud
  • Keerulauda võib karussellina kasutada nii toas kui õues, sellel on võimalik teha erinevaid tasakaaluharjutusi ning lihvida keerutamisoskust nii kõhuli, põlvili, kükkis, istudes kui püsti. Laua erilise disaini tõttu keerleb see seni, kuni oma keha asendit muutes ja seeläbi erinevaid lihaseid kasutades laua seisma jätad.

Üheskoos tegutsemiseks

Täispuhutav pehme pall 23cm
  • Täispuhutavad pallid on pehmed, põrkavad hästi ning on valmistatud hästi haaratavast materjalist. Väiksem pall sobib erinevateks mängudeks ning suuremat saab kasutada võimlemisharjutusteks.
  • Jõekivide komplektidel on palju erinevaid kasutusvõimalusi – laske lastel luua enda reegleid, leiutada uusi stiile ja tunda liikumisest puhast rõõmu! Kive on erinevates värvitoonides ning neid saab kombineerida ka teiste tasakaaluvahenditega!
  • Bowling on lõbus ajaviide nii väikestele kui suurtele. Pehme kattega kurikad ei kolise ümber kukkudes ning komplektis oleva vaibakese abil on neid alati lihtne õigesse asetusse seada. Sarnaselt ehtsale kuulile on ka selle komplekti pehmel pallil sõrmede jaoks augud, et juba varakult õigeid võtteid saaks harjutada.
Raskuspallid "Multi moves" (5 palli)
  • Raskuspallid sobivad kasutamiseks nii tasakaalu-, võimlemis- kui massaažiharjutuste juures. Komplektis on plakat 25 erineva harjutusega ning eri suuruse ja raskusega palle saab samaaegselt kasutada terve pere.

Kui liikumine on raskendatud

  • Tasakaalupadi on üks geniaalne leiutis, mis võimaldab keha treenida ka lihtsalt paigal istudes. See parandab rühti, leevendab seljavaevusi ning on heaks abivahendiks erinevate tasakaaluharjutuste tegemiseks nii istudes kui seistes.

Lisainfo

Kui seni kippus vaba aeg pigem istuvas asendis mööduma, siis nüüd on aeg täita oma iga-aastane uusaastalubadus HAKATA TERVISLIKULT ELAMA ning olla positiivseks eeskujuks kogu perele. Iga liikumisele kulutatud minut tugevdab keha ja vaimu, toob parema une ning pikendab eluiga. Julge pealehakkamine on pool võitu – alustage kasvõi 10-minutilisest ühisest palliviskamisest, soetage mõned vahvad liikumismängud ning näete varsti, et järjest enam hakkavad lapsed televiisori ees pikutamise asemel end liigutama!

Veidi lisainfot liikumise vajalikkuse ja statistika kohta:

https://www.terviseinfo.ee/et/valdkonnad/liikumine

https://www.liigume.ee/747220/liikumise-tahtsus-tervisele

https://novaator.err.ee/259371/eesti-lapsed-liiguvad-aina-vahem

https://www.tlu.ee/opmat/tp/aktiivsus/kehalise_aktiivsuse_miste.html

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

See veebileht on kaitstud reCAPTCHA poolt ning seetõttu kehtivad Google privaatsustingimused ja kasutustingimused.

Sulge

Logi sisse

Sulge

Ostukorv (0)

Ostukorv on tühi Ostukorvis pole tooteid.

Taibutera

mänguasjad ja õppevahendid – Taibutera OÜ