Mis on arendav mäng?

“Sooviks mõnda arendavat mängu!” on lause, mida kuuleme oma poes kõige sagedamini. Mõnel juhul seisneb lapsevanema mure selles, et lapsel on tõepoolest mõne oskuse omandamisega raskusi ning siis saame kindlasti ka vastavaid tooteid soovitada. Teinekord tunneb ta võib-olla lihtsalt ühiskonna survet, sest teadlik lapsevanem soovib ju oma lapsele alati seda salapärast “midagi arendavat”.

Aga mis asi üldse on arendav mäng või mänguasi, missugust nende hulgast valida, kes neid endale soetada jaksab ja miks nendega üldse vaeva näha?

Arendav ei tähenda keerulist

Alustuseks olgu öeldud, et mõiste “arendav” ei tähenda kindlasti keerulist ega kallihinnalist. Arendav mäng või mänguasi ei ole midagi müstilist, millel on eristav märgistus, 5 lk kasutusjuhendit ning mille kasutamiseks on vaja pedagoogi haridust. Tihtilugu on hoopis vastupidi – mänguasjapoodi tuleb jätta märkimisväärne summa mõne moemänguasja eest, mis hetkel populaarseks reklaamitud, kuid pärast paari mängukorda oma võlu kaotab. Lihtsa arendava lelu või mängu saab sageli aga hoopis mõistlikuma hinnaga.

See on lapse vajadustest ja arengust lähtuv vahend, mis aitab kaasa mingi kindla oskuse omandamisele läbi lõbusa mängu – sellega saab ise tegutseda, mitte lihtsalt pealt vaadata, mida see sisse lülitades teeb. Selleks võib olla eakohane arvutamismäng, aga ka laste mõõdus kartulikoorija või hoopis tavaline pall.

Olenevalt vajadusest ja lapse vanusest aitame sul ka meie poest leida õiged tooted, mis on mõeldud just selle probleemi lahendamiseks, mille ees parasjagu seisad. Kindlasti saad vajaka jäävate oskuste osas tagasisidet ka oma lapse lasteaia- või kooliõpetajalt!

Enamik meie poes leiduvaid mänge on loodud pedagoogide poolt ning arendavad mängulisel moel päris mitut oskust, ilma et laps sellest ise arugi saaks. Paljud neist vajavad mängimiseks keskmiselt vaid 15 minutit ning lisaks muule kasulikule pakuvad ka lõbusat kvaliteetaega pereringis. Aga mis asjad need siis ikkagi täpsemalt on?

Missugust valida?

Ükskõik, kas laps vajab abi tähelepanu ja keskendumisvõime, peenmotoorika, loendamise, lausete moodustamise või loogikaga, sobiva mängu leiab iga mure puhul. Näiteks juba aastaid meie klientide armastatuimate mängude edetabelis püsinud tähelepanumäng “Kommid”. See mäng ei küsi vanust, sest tähelepanu, keskendumisvõime ja reaktsioonikiirus võivad arendamist vajada absoluutselt igas eas. Selline lihtne lauamäng on kasulik ja sobiv ka vanavanematega mängimiseks!

Ülesanne on lihtne – leia esimesena mängulaualt komm, mille värvid vastavad täringutel veeretatule, kogu kokku 5 kommi ja oledki võitja. Kuid ole tähelepanelik, sest kommide mustrikombinatsioonid ja värvilised otsad võivad kiirustades eksiteele viia! Keskendu õige kombinatsiooniga kommi leidmisele (seda on ainult üks!), pane tähele, ega sellist juba võetud pole ning ole kommi haaramisel kõige kärmem! Lisaks eelnimetatule saab mänguliselt selgeks loendamine 1-5 ning arendatakse ka käe-silma koordinatsiooni ja peenmotoorikat. Täpselt sama lihtsa põhimõttega lõbusaid mänge on valikus veel palju!

Kodus õppimiseks

Et oleme ka enamiku Eesti lasteaedade koostööpartner õppemängudega varustamisel, on paljud vahvad lauamängud lastele juba lasteaiast tuttavad ning kui need poes silma jäävad, soovitakse neid tihtipeale ka koju soetada. Suurem osa neist sobibki kenasti perega mängimiseks ning ühe suure plussina jääb sel juhul ära reeglite õppimise vaev – lapsel on need juba selged ning ta õpetab neid innukalt ka kõigile teistele!

Lisaks meelelahutuslikele mängudele on valikus ka spetsiaalselt õppetööks mõeldud mängud firmalt Toys For Life. Need soodsama hinnaklassi kodusõppemängud aitavad lisaks eelpool nimetatule õppida kella ja aastaaegu, võrdlemist, nöörimist ja seoste loomist. Mängud on valmistatud puidust, mistõttu on need vastupidavad ja kauakestvad.

Iseseisvaks tegutsemiseks

Üha sagedamini puutume kokku probleemiga, et lapsed ei suuda keskenduda ühele tegevusele ning nende tähelepanu hajub kiirelt. Teinekord aga on vaja, et laps veidi aega omaette tegutseks – ükskõik kas siis kodus, pikal reisil või kohvikus süüa oodates. Meilt leiad laia valiku nutiseadmete alternatiive – kaasaskantavaid osavus-, nuputamis- ja ajaviitemänge. Kogu valikuga saad tutvuda SIIN ja meie esinduskaupluses.

Küsi julgelt nõu!

Erinevalt enamikust mänguasjapoodidest tunneme meie kõiki oma müügil olevaid tooteid, oleme enamiku neist ise järele proovinud ja ka koos lastega testinud. Seetõttu võime julgelt öelda, et asjalikke soovitusi saab iga mure korral. Kõige mugavamalt saad nõu küsida veebipoe vestlusaknas, kuid veelgi põnevam on tulla poodi kohapeale, sest siin saab rahulikult kõigega ise tutvuda ja paljusid mänge ise järele proovida ning selle põhjal just kõige õigema arendava mängu või mänguasja leida!

Sulge

Logi sisse

Sulge

Ostukorv (0)

Ostukorv on tühi Ostukorvis pole tooteid.

Taibutera

mänguasjad ja õppevahendid – Taibutera OÜ