Pallipusle “Sobita emotsioone” aitab mängijatel tundma õppida erinevaid emotsioone ja nende tunnuseid. Kuidas väljendada oma tundeid, kui oled korraga kurb ja rõõmus? Pallipusle võimaldab ühendada erinevaid pooli ja tekitada “segaseid tundeid” – näiteks võib suu naerda, aga silmad nutta. Puslepallidel on kujutatud 6 põhiemotsiooni: hirm, viha, vastikus, kurbus, üllatus ja rõõm. Neid omavahel kombineerides saab lastel lasta oma tundeid kirjeldada ja neis selgusele jõuda. Samuti õpetab see välisel vaatlusel hindama, kuidas ümbritsevad inimesed ennast hetkel tunnevad.
Mäng arendab väljendus- ja suhtlemisoskust, motoorikat ja sõnavara.
Mänguidee! Kirjeldage lapsele erinevaid situatsioone (näiteks: saad hiigelsuure jäätise, kaotad ära oma kaisulooma, oled pimedas toas jne) ja paluge leida tema tunnetele vastav emotsioonipall. Seejärel lisage midagi vastandlikku (näiteks: sa said hiigelsuure jäätise, aga see kukkus liiva sisse; sa kaotasid oma kaisulooma, kuid sõber leidis selle, jne). Millega asendub esialgne emotsioon? Kumb neist on tugevam ja kumb kestab kauem?
Mänguidee! Paluge ühel lapsel väljendada näoilmetega erinevaid emotsioone ning teisel leida vastavate tunnustega puslepallid. Pallide alumisi ja ülemisi pooli võib seejuures vajadusel omavahel vahetada. Kas läks täppi? Seejärel proovige vastupidi – pange pallidel kokku vastandlike emotsioonide pooled ja katsetage, kas on võimalik neid järele teha? Kuidas õnnestub teha korraga kurjad silmad ja naerev suu?
Mänguidee! Katsetage, kas tundeid on võimalik ka teiste eest peidus hoida? Kui ütlete midagi väga rõõmustavat või väga kurvastavat, siis kas on lihtsam oma tundeid peita “pokkerinäo” taha või neid väljendada nii näoilmete kui sõnadega? Mis tundeid tekitab suurte emotsioonide enda sees peidus hoidmine?
Pallipusle koosneb 12 poolkerast (6 emotsioonipalli läbimõõduga 4,6 cm) ja alusest (18 x 14 cm). Poolkerad on õigete poolte leidmiseks märgistatud seestpoolt erinevate värvidega.
Sobib vanusele 3+ aastat
Arvustused
Arvustusi pole veel.