Taibutera keeleõppevara

Taibutera on õppevahendite turul tegutsenud aastast 2015, missiooniga toetada õppimise ja õpetamise kvaliteedi kasvu Eesti alus- ja algharidusasutustes. Alustades oli meie suunaks pigem mänguline lauamäng, kuid järjest enam küsisid spetsialistid meilt professionaalseid õppemänge mingi konkreetse oskuse arendamiseks. Seettõttu suunasimegi oma fookuse maailma parimate kvaliteetsete ja mitmekülgsete õppemängude suunas. Rõõm on tõdeda, et nüüdseks kuuluvad meie tooteportfelli üle maailma tuntud professionaalsete õppevahendite brändid nagu Educo, Beleduc, Toys for Life, Nienhuis, Yellow Door, Nexus, Winther, jne. Lisaks loob Taibutera koostöös Läti tootjaga suuri eestikeelseid postermänge Eesti loodusest. Meie tooted on hinnatud eriti Ida-Virumaa ning muukeelsete laste lasteaedades, teeme koostööd Tallinna Ülikooliga ning metoodikakeskustega üle Eesti.

Eestikeelsele õppele ülemineku aluseks on keeleoskuse arendamine ning selle jaoks vajavad muu kodukeelega lapsed sobilikku keeleõppevara. Seetõttu ongi üks sagedasemaid palveid meile – soovitage mõnda head keeleõppemängu. Kuid mis on keeleõppemäng? Spetsialistid on öelnud, et iga mäng on tegelikult keeleõppemäng, kui seda sel eesmärgil kasutada. Meie hinnangul saab eristada õppemängud, mis on loodud konkreetselt sõnavara ja erinevate mõistete õppimiseks ning mängud, kus peab omavahel lihtsalt koostööd tegema ja suhtlema ning mis õpetavad pigem sotsiaalseid oskuseid. Meie valikus on mõlemaid ning saame lähtuvalt õpetaja ja laste vajadustest soovitada selliseid, mida õpetajal parasjagu vaja.  

2024. aasta alguses koostas Tallinna Suur-Pae Metoodikakeskus Tallinna linna ettepanekul lasteaedadele soovituslike keeleõppevahendite nimekirja, millest suure osa moodustavad Taibutera õppevahendid. Siinkohal toome välja Taibutera populaarsemad õppemängud, mis on suunatud konkreetselt sõnavara laiendamisele ning iga mängu juurde on märgitud, kas toode kuulub ka metoodikakeskuse nimekirja.

Jutustamismäng “Kuula vihjeid.

See õppemängude tipptootja Educo mäng on paljude Eesti lasteaedade metoodikakabinetis hinnatud vahend. Mängul on erineva raskusastmega ülesandekaarte ning seda saab kasutada erinevas vanuses lastega. Kasutatakse sageli ka arengu hindamiseks. Kuulub soovituslikku nimekirja. VAATA VIDEOT

Sorteerimismäng “Mõttekaart”.

Suurepärane mitmekesine mäng sõnavara laiendamiseks, erinevate teemade käsitlemiseks ja põhjendamisoskuse arendamiseks suuremates gruppides. Antud õppemängu saab kasutada sõimerühmast kuni koolini ning õpetaja saab ka ise ülesandekaarte luua.

VAATA VIDEOT

Tähelepanumäng “Ruudud.

Tõeliselt mitmekülgne vahend arutlemiseks ja tähelepanu arendamiseks. Nelja ruuduga kaardilt tuleb leida üleliigne ning grupeerida ülejäänud sarnaste omaduste alusel. Välistamisvõimalusi on iga kaardi puhul mitmeid ning põhjendamisel kasutab laps erinevaid mõisteid – üks, mitu, kujundid (ruut, ring, kolmnurk), söödav/mittesöödav, üleval, all, keskel. VAATA VIDEOT

Tähelepanumäng "Leia Monty!" - Beleduc

Tähelepanumäng “Leia kiisu”.

Üks vanimaid ja tuntumaid keeleõppemänge tootjalt Beleduc. Suurepärane ja väga mitmekülgne vahend mänguliselt kohamääruste õppimiseks. Kuulub soovituslikku nimekirja.

VAATA VIDEOT

Suured jututäringud.

Iga rühma mänguvalikusse peaksid kuuluma ühed korralikud jututäringud. Jututäringutega saab luua erinevaid lugusid ja arendada loovust. Educo suured puidust valmistatud jututäringud on vastupidavad ning ilusate suurte värvipiltidega, mida lapsel on lihtne mõista.

Jutustamismäng “Põhjus-tagajärg.

Klassikaline pildirida põhjuse ja tagajärje loomiseks, kuid siin mängus tuleb määrata vaid pildirea algus ja lõpp, ehk põhjus ja tagajärg. Kontrollimiseks saab laps keerata vastusekaardid teistpidi ning õige vastuse korral moodustub kaartidest pilt.

VAATA VIDEOT

Jutustamismäng “Räägime koos”.

Mäng arendab koostööd, selgitamisoskust ja teineteise mõistmist. Ette on antud küll ülesandekaardid, kuid lapsed või õpetaja saavad loovalt läheneda ning anda ise vihjeid ja kirjeldada omal valikul pildil olevaid esemeid. Kuulub soovituslikku nimekirja.

VAATA VIDEOT

Õppemäng “Mis on puudu – aastaajad

Alati aktuaalse aastaaegade teema mänguliseks käsitlemiseks. Väga ilusate piltidega õppemäng kujutab piltidel sama asukohta erinevatel aastaaegadel. Leida tuleb erinevaid esemeid ja detaile, võrrelda nende erinevusi aastaaegade lõikes ning jutustada, mida pildil näed.

Loendamisdoomino “Dominext”

Vana hea doomino uues kuues! Lihtsa ladumise asemel peavad lapsed oma valikuid põhjendama, sest pildil saab loendada ja ühendada erinevaid esemeid. Mängus on lõimitud matemaatika ja keeleõpe ning seda saab mängida suuremas seltskonnas.

VAATA VIDEOT

Lisaks ülaltoodule kuulub meie vaikusse veel suur hulk erinevaid keeleõppemänge. Kõigi toodetega saab tutvuda SIIN või meie esinduskaupluses aadressil Mustamäe tee 55. Kõigi küsimuste korral võta meiega julgesti ühendust marili@taibutera.ee, mare@taibutera.ee või helista 5558 1378.

Sulge

Logi sisse

Sulge

Ostukorv (0)

Ostukorv on tühi Ostukorvis pole tooteid.

Taibutera

mänguasjad ja õppevahendid – Taibutera OÜ