TÄHELEPANU!

Esinduskauplus ja ladu on reedel, 29. märtsil suletud. Rõõmsaid lihavõttepühi!

Nutilapsed õue!

Paljud meist on nüüdseks juba 2 kuud saanud kogeda kodukontori, koduõppe ja  koju jäänud lasteaialaste kasvatamise rõõme ja muresid. Suurimaks väljakutseks on osutunud väikelaste kõrvalt töötamine – kuidas sisustada nende aega, kui endal on vaja osaleda veebikoosolekul või lõpetada tähtajaks mõni oluline projekt?

Kuidas ekraanist eemale saada?

Reis ümber maailma on juba ribadeks mängitud, plastiliinid on kivistunud ja joonistamine ei paku pinget, raamatuid lugevatest lastest on aga tasapisi saamas Punase Raamatu vääriline haruldus. Ükskõik millisele tegevusele suunamine lõpeb ühe vastusega. Tahan multikaaaaaat! No hea küll, natuke ju võib… Ja endalegi märkamatult oleme äkitselt lubanud väikesel ajul 3 tundi helendavate ekraanide ees veeta. Töö sai tehtud, aga mis nüüd järgneb? Üks väsinud ja jonniv ekraanisõltlane ei tunne järsku enam millegi muu vastu huvi! Tunneme end süüdi, sest ekraan on küll mugavaim lapsehoidja, aga kuidas tema töötunde reguleerida? Nutikamad juba teavad, et võib mängida näiteks Internetiühendus-katkes-mängu või pult-on-kadunud-mängu, kuid kokkuvõttes viivad need ikkagi samasse kohta välja – ekraanile väärilist alternatiivi pakkuda tundub olevat võimatu missioon ka siis, kui ajalimiit on eelnevalt kokku lepitud. Laste nutisõltuvusest rääkis näiteks 13.09.2019 Terevisioonis kliiniline psühholoog ja psühhoterapeut Margit Tamm. Siinkohal tahaks aga veidi pikemalt peatuda järgmisel väitel, mida nukral kombel liiga tihti laste suust kuuleme kui neid ekraanide eest vahelduseks õue mängima saadame – ÕUES ON IGAV!

Lase lapsel igavleda!

Uuringud näitavad, et parim viis lapse loomingulisust ergutada on lasta tal igavleda. Lülitame ekraanid välja, läheme õue ja laseme tal veidi aega arvata, et ongi igav. Kui esimene trots õues olemise vastu on möödunud, teeme omapoolse lükke. Kumb on kiirem, tigu või sipelgas? Kui pikk on vihmauss? Kus elab keldrikakand? Tasapisi tärkab teadmisjanu ja uudishimu saab jonnist võitu, juba me otsime luupi ja purki, et põnevat loodust lähemalt uurida ning juba ongi kell palju ja aeg tuttu minna – järgneb jälle jonn, aga see on hea jonn! Selline, mis ajab hommikul ruttu tagasi õue, sest nii palju jäi veel avastamata.  

Loodusvaatleja komplekt

Meie tootevalikus leidub kõik vajalik LOODUSE AVASTAMISEKS. Huvi tekitamiseks üks põnev loodusfilm:

Allikas: Youtube

Õues on lõbus!

Mõni laps pelgab putukaid. Isegi nii palju, et juba kärbse nägemine ajab kiljudes tuppa tagasi. Ja kui veel sipelgas papu peale eksib, on tükiks ajaks õues käimisega kõik. On see päris hirm või nutikas tee tagasi ekraani ette, lapsevanema roll on igal juhul aidata hirmust üle saada. Tihtipeale piisab sellest, kui naabrilaste rõõmsad kilked tuppa kostuvad. Aga miks neil nii lõbus on? Neil on mullitaja? Nii suur??? Tahan ka! Lastele meeldivad seebimullid ning pole lihtsamat ja lõbusamat ajaviidet kui mullide lennutamine. Eriti hea on mullitada vihmajärgse või pisut uduse ilmaga, sest siis on mullid kõige tugevamad. Nii saame samas harjutada lapsi iga ilmaga värskes õhus olema.

On olemas palju erinevaid mullitajaid, igaüks neist pakub palju rõõmu nii väikestele kui suurtele. Kui pisikesse rõngasse puhumine veel väga hästi välja ei taha tulla, siis kätega vehkimine on juba beebist saati meie loomulik anne. Vajad kaussi, nööridega mullirõngast ja mullivedelikku. Mida pikem nöör, seda pöörasemad trikid:

Meie SEEBIMULLIDE kategooriast leiad kõik mullitralliks vajaliku!

Üks, kaks, KEKS!

Tänapäeva lapsed võivad oma vanemaid pisut veidraks pidada, kui need õmblusasjade kastist jupi püksikummi välja tirivad ja selle õues puu külge seovad. Keda me nüüd siis püüame?? Meie lapsepõlve lemmikmäng hakkab unustuste hõlma vajuma, ometi on see nii lihtne ja geniaalne, et selle kadumine tundub suure kaotusena. Meie ajal hüppasid kõik. KÕIK! Kummikeksu mängiti söögi alla ja söögi peale, nii poiste kui tüdrukutega. Kui kedagi õues polnud, seoti kumm elektriposti ja tooli vahele, sammud olid kõigil selged ja harjutati vahetpidamata. On viimane aeg seda toredat mängu oma lastele õpetada, sest

Kui hüpped on meeles, saab õpetamine väga lõbus olema. Te ei usu ise ka, kui kõrgele teie jalad veel tõusevad! Hüppamise õpetusi leiab Youtube´st lõputult, üks neist tõestab, et kummikeksu saab väga edukalt mängida ka üksinda:


Kel kodus ülearust püksikummi ei leidu, leiab kvaliteetse keksukummi SIIT. Lõbusat harjutamist!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

See veebileht on kaitstud reCAPTCHA poolt ning seetõttu kehtivad Google privaatsustingimused ja kasutustingimused.

Sulge

Logi sisse

Sulge

Ostukorv (0)

Ostukorv on tühi Ostukorvis pole tooteid.

Taibutera

mänguasjad ja õppevahendid – Taibutera OÜ