Mida teha, kui laps keeldub uute toitude proovimisest või üleüldse söömisest ning vastus igale uuele toidule on juba enne proovimist – mulle ei maitse? Katsetame rollimängu võlujõudu!
Ta ju ei proovigi!
Mõni laps sööb isukalt peaaegu kõike, ka sushit ja brüsseli kapsast. Teise jaoks on õudusunenägu juba see, kui koju ostetakse tavapärasest erinevat keefiri. Igaühel on oma maitse ja teatud eelistused ning kõik maailma toidud ei saagi meele järgi olla. Kuid nagu vist kõik lapsevanemad aeg-ajalt ütlevad – kuidas sa tead, et see sulle ei maitse, kui sa seda ei proovi?
Mida siis teha?
Proovime keelitada ja meelitada, kuid parimaid tulemusi annavad tavaliselt 2 meetodit – lapse kaasamine kokkamisel ja toiduteemalised rollimängud. Mänguköök koos mängutoitudega võiks olemas olla igal lapsel, kes päris toidu suhtes pigem umbusaldaval seisukohal on. Ning mida mitmekesisemad toiduained, seda kasulikum! Valmistage lapsele mängunurgas isuäratav värviline salat või uhke kanapraad ning laske ka temal endale erinevaid pidusööke serveerida. Katsetage erinevate retseptidega ja mõne aja pärast proovige sama teha päris köögis. Kaasalöömine enda toidu valmistamisel aitab lapsel mõista, millest ja kuidas see on tehtud ning rääkida kaasa selles, mida ja millega koos ta süüa eelistab. Seejuures ei tohiks talle piire seada, sest katse-eksituse meetodil õpib laps ka enda maitsemeelt kõige paremini tundma. Võib-olla saabki tema lemmiktoiduks brokkoli maasikamoosiga…
Teeme proovi
- Alustame korralikust MÄNGUKÖÖGIST:
- Lisame TERVISLIKUD TOIDUD ja sekka ka MIDAGI MAGUSAT:
- Serveerimiseks vajame NÕUSID:
Ja nüüd laseme loovusel lennata ning naudime ehtsat gurmeed! Kaasame rollimängu ka NUKUD ja KAISULOOMAD, sest nemad ei vaidle kunagi esimese ampsu võtmisele vastu ning mänguhoos läheb see ka lapsel kindlasti libedamalt!